Медична маска: основні види та характеристики

Медична маска - це одноразовий медичний виріб, що забезпечує бар'єр для мінімізації поширення інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Вона являє собою пов'язку на обличчя, що закриває ніс і рот. Як правило, складається з шару фільтра, який розташовується між двома зовнішніми шарами, та одного фіксатора, що забезпечує щільне прилягання маски до обличчя.

Маска закріплюється на обличчі за рахунок еластичних вушних петель або зав'язок. Рівень ефективності (захисту) медичних масок залежить від захисних властивостей матеріалу, що використовується в якості фільтра, та посадки (типу збірки), яка забезпечує щільність прилягання маски до обличчя.

 

Види захисних медичних масок для обличчя:

- процедурні;
- повсякденні;
- спеціалізовані (хірургічні);
- стерильні;
- нестерильні.

Процедурні маски - це звичайні одноразові медичні маски, що складаються з трьох шарів нетканого матеріалу: фільтр (посередині) і два зовнішніх шари. Такі маски можуть бути як для дорослих (розмір 175 * 95 мм), так і для дітей (розмір 140 * 80 мм). Використовують їх в громадських місцях, лікарнях, поліклініках.

Спеціалізовані - це 4-шарові хірургічні маски, які, крім фільтра і двох зовнішніх шарів, мають шар, який не пропускає рідину та забезпечує захист шкіри обличчя від потрапляння на нього біологічних рідин при проведенні операційних втручань.

Стерильні маски застосовуються тільки в «чистих приміщеннях»: в операційній, дослідницькій лабораторії і т. д. Використання в звичайних приміщеннях таких масок недоцільно, так як вони моментально втрачають свої стерильні властивості.

Нестерильні медичні маски використовуються в повсякденному житті; так як маска стикається тільки з зовнішніми шарами шкіри, то додаткова дезінфекційна обробка їй не потрібна.

Маска захисна для обличчя складається з:

- двох зовнішніх шарів, що утворюють каркас маски;
- фільтра, що розташований всередині маски;
- носового фіксатора;
- фіксатора форми;
- завушної петлі, гумки або зав'язки;
- шару, що не пропускає рідини.

Виготовляють захисні медичні маски з високотехнологічних нетканних матеріалів із полімерних волокон.

Тривалість носіння медичних масок варіюється від 2 до 6 годин, в залежності від зовнішніх умов. При епідеміях рекомендується носити такі маски не більше 2-х годин. У разі якщо маска використовується для захисту від якихось техногенних факторів, наприклад, від смогу, то час носіння може становити від 3-х до 6-ти годин.

Медичні маски купити можна в компанії "Спецтехпром" за доступними цінами. Ми пропонуємо своїм клієнтам захисні маски лише високої якості, що забезпечують 100% захист органів дихання. Це підтверджують наявні сертифікати якості та реєстраційні документи.

Можливе як оптове, так і роздрібне замовлення з доставкою по всій Україні. Детальнішу інформацію дивіться на сайті.