Засоби індивідуального захисту на підприємстві

Засоби індивідуального захисту працівників повинні бути на кожному поважному підприємстві, а також там, де є певні шкідливі умови праці. Першими з таких засобів є захисні маски від пилу.

Захист органів дихання працівників допомагає попередити розвиток захворювань дихальної системи. Зокрема дуже важливим це є для людей, схильних до бронхіальної астми, яких з плином часу стає все більше, особливо в великих містах з розвиненою промисловістю.

Також для захисту від пилу і шкідливих випарів хімічних речовин може служити маска-респіратор. Внутрішні шари таких масок виробляються з гіпоалергенних матеріалів, а тому збільшується зручність тривалого носіння. Така маска завдяки м'якій прокладці носового фіксатора не тисне на ніс, не викликає неприємних відчуттів. Щільне прилягання до обличчя попереджає випадкове потрапляння забрудненого повітря через щілини, що часто буває з неправильно підібраними респіраторами.

Використовувати респіратор можна до п'яти змін при врахуванні рівня запиленості. Добре допомагає в машинобудівній, харчовій, гірничій та металургійній промисловості. Не втрачає своїх особливостей при високих або низьких температурах, істотних фізичних навантаженнях. Респіратори з клапанами видиху дозволяють добре виводити вологу з-під маски, шкіра менше потіє і забруднюється. Резинки для закріплення маски не натирають і не тиснуть, тримають її без хитання або зісковзування.


Крім респіратора, при не дуже великому забрудненні повітря можна використовувати пелюстк
ові напівмаски. Фільтрувальний шар виготовляється з поліпропілену, обробленого коронатором, що виробляє високовольтне статичне поле.

Для медичних працівників, які стикаються з інфекційними хворими, актуальні захисні медичні маски. Виробляються з трьох шарів гіпоалергенних нетканих матеріалів і значно зменшують імовірність інфікування, а також вдихання парів хімічних розчинів. Одягаються за допомогою спандексових гумок. Виготовлені відповідно до стандартів, затверджених в Європі і можуть використовуватися в установах охорони здоров'я, в домашніх умовах, транспорті, громадських місцях. Продаються в пачках по 25, 50, 100 і 200 штук. Призначені для одноразового індивідуального використання протягом двох годин.

Отже, як бачимо маска захисна для обличчя є запорукою збереження здоров'я дихальної системи працівників, а також запобігає розвитку гострих і хронічних отруєнь парами хімічних речовин і пилом.