Від “пташиного дзьоба” до сучасних медичних масок

Сьогодні існує безліч видів медичних масок, які використовують не тільки працівники медичних закладів, але і все населення для захисту та профілактики від грипу. 

Перші ж медичні маски з’явилися ще в Середньовічній Європі, під час Бубонної Чуми і носили їх виключно лікарі. На початку ХVІІ століття, французький медик Чарль Лорм створив перший медичний костюм, куди входили: пальто, рукавички, капелюх та маска, яка займала особливе місце під час боротьби проти епідемії.

Маска виглядала жахаюче. Люди того часу вірили в різні магічні сили та сподівалися, що зовнішній вигляд лікарів буквально налякає чуму.

Перші маски були схожі на пташині дзьоби та спочатку закривали тільки ніс, а згодом - все обличчя. “Ніс” маски набивали різноманітними пахучими травами, часником, камфорним маслом, щоб відбивати запах хворих або вже померлих людей. Крім того, отвори для очей були закриті червоними скельцями (це знову ж таки, для відлякування чуми), а лікар взаємодіяв з пацієнтом за допомогою тростини.

З часом, коли науковці прийшли до висновку, що багато вірусних інфекцій передаються дихально-крапельним шляхом, маски почали використовувати не тільки лікарі. У ХІХ століття з’явилася маска із шерсті та спеціальних клапанів. На початку ХХ століття популярність здобула звична нам ватно-марлева пов’язка. В той же час, працівники медичних закладів в обов’язковому порядку почали використовувати марлеві пов’язки.

Сучасна одноразова маска для обличчя виготовлена з нетканого гіпоалергенного матеріалу і використовується як засіб індивідуального захисту населення від грипу та ГРВІ.

Існує декілька різновидів масок:

-за кількістю шарів: 2-, 3-, 4-ьох шарові;

-за видом кріплення: на спандексових зав’язках, на резинках тощо;

-за призначення: хірургічні (спеціалізовані), стоматологічні, процедурні (повсякденні) та інші.

Маски можуть бути оснащені: носовим фіксатором, додатковими елементами фільтрації, зовнішнім противологим шаром, захисним екраном.

Якісні та надійні медичні маски з носовим фіксатором та захисним антибактеріальним фільтром можна купити у компанії “Спецтехпром”. Продукція має усі відповідні документи та сертифікати, що підтверджують її безпечність для здоров’я людини.

Усю необхідну інформацію з приводу замовлення, вартості та доставки товару дізнавайтеся на сайті або у менеджера за контактними номерами.