Медична маска: надійний захист від грипу чи засіб хороших манер?

Зовсім недавно Україна пережила епідемію грипу. Медичні маски були на піку популярності. Населення змітало їх з прилавків аптек з надією уберегти себе від грипу.

Чи насправді маски — надійний спосіб захисту від ГРВІ, як про нього говорять?
Так. Це доведено вже давно і не одним лікарем та науковцем. Деякі дослідники стверджують, що одноразова маска на 60—80% знижує ризик заразитися, якщо хворий один із членів родини.
Як уже всім відомо, грип поширюється з великими каплями слизу під час чхання та кашлю, до того ж здорова людина від суб’єкта зараження повинна знаходитися не більше ніж на 1 метр. Одноразова медична маска призначена саме для такого виду поширення.

В багатьох країнах світу, носіння маски — ознака хороших манер. Цього року дуже часто в кафе, салонах краси, магазинах можна було побачити працівників в медичних масках. Що це? Ознака хороших манер чи піклування про своє та наше здоров’я? А чи дотримуються люди правил носіння масок? Багато хто навіть не знає, що такі правила існують.

Пропоную переглянути основні правила, які потрібно дотримуватися при користуванні одноразовими масками:

1) використовувати 2—4 годин. Маска намокає від вашого подиху, а як відомо, тепле вологе середовище — прекрасне місце для розмноження бактерій;

2) не торкатися до маски руками;

3) після того, як ви викинули маску, обов’язково ретельно помийте руки з милом та при можливості продезинфікуйте;

4) маска повинна щільно прилягати до обличчя та закривати не тільки рот, але й ніс;

5) варто носити медичні маски в місцях скупчення людей, а також, коли поряд з вами знаходиться хворий;

6) не використовуйте одну маску двічі.

Якщо ви вже захворіли, то для вас медична маска повинна бути головним аксесуаром до повного видужання.

Хворим на грип краще залишатися дома, без нагальної потреби не виходити на вулицю, а тим паче в громадські місця: магазини, ресторани, метро, тощо.

У кожного в домашній аптечці повинна знаходитися медична маска і не одна. На жаль, коли приходить епідемія, такі засоби захисту стають дефіцитними, та й ціна різко підвищується, тому варто запастися ними завчасно.

Купити маски медичні, упаковані в коробки по 25, 50, 100 штук пропонує компанія “Спецтехпром”. Виготовлені маски з тришарового нетканного матеріалу, оснащені носовим фіксатором та захисним антибактеріальним фільтром.

Бережіть своє здоров’я та не хворійте!